Wirus ASF w Korei Południowej

Oficjalnie ogłoszono, że wirus ASF w Korei Południowej jest już obecny. Został on znaleziony w żywności przywiezionej z Chin.

Wykryty wirus ASF w Korei Południowej

Wirus ASF w Korei Południowej został wykryty w produktach spożywczych przywiezionych przez turystę z Chin. Produkty te pochodzą z rejonów dotkniętych wirusem. Nie ustalono jeszcze z jakim szczepem wirusa mają do czynienia Korei. Urzędnicy uspokajają, że jest niewielka szansa na rozprzestrzenienie się wirusa, ponieważ żywność była ugotowana.

Wirus poza kontrolą

ASF szybko rozprzestrzenia się w Chinach i wygląda na to, że jest on tam poza kontrolą. Ze względu na duży przepływ towarów i ludzi jest duże prawdopodobieństwo, że wirus ASF w Korei Południowej się rozprzestrzeni. Konieczne jest zatem zaostrzenie procedur związanych z kwarantanną na granicach.

Chiny nie zapanują nad sytuacją

W Chinach ASF panoszy się na dobre. Wykryto już cztery ogniska, ale najprawdopodobniej jest ich więcej. Niestety chińskie władze nie panują nad sytuacją a zarażone wirusem mięso trafia do obiegu. Tak też roznosi się po całym kraju. Wystarczy zwrócić uwagę na to, że jest bardzo duży rozrzut pomiędzy poszczególnymi przypadkami. U nas głównym wektorem roznoszenia wirusa są dziki. A jak roznosi się w wirus w Chinach? Dopóki Chińczykom nie uda się tego określić nie będą w stanie zapanować nad rozprzestrzenianiem się choroby.

Źródło: topagrar.pl


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/