2018-08-29 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,55 EUR 1,55 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-08-22 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie EUR 4,2871 z dnia 2018-08-29 cena za kilogram wynosi 6,65 PLN.

Cena obowiązuje od 30.08 do 05.09.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

No i mamy kolejny tydzień bez zmiany ceny. Tak już można było wnioskować po ostatnich wynikach na Małej Giełdzie. Nie ma co liczyć na wzrosty. Dużo bardziej prawdopodobne są teraz spadki notowań. Tak przynajmniej wygląda w krótkim terminie. Średnioterminowa prognoza też można nie wróży większych zarobków. Nadzieją dla nas mogą być jedynie duże problemy Chińczyków. Ale to w dłuższym okresie czasu. Tylko komu starczy cierpliwości?


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz