2018-08-30 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 290 DKK 290 DKK bez zmian
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 260 DKK 260 DKK bez zmian
konwencjonalne 240 DKK 240 DKK bez zmian

Kurs DKK z dnia 2018-08-30 wynosi 0,5755

Notowanie obowiązuje od 03.09 do 09.09.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Mamy tymczasowo stabilizację na rynku. Po letniej fali krótkich wzrostów cen – hamulec. Nikt nie jest w stanie na dzisiaj jasno określić jak będzie zachowywać się rynek w najbliższych miesiącach. Trudno jest na chwile określić, czy bieżący tucz da zarobić. Największą niewiadomą jest teraz to co się będzie działo w Chinach. To od nich zależy teraz jak będą kształtować się ceny. Ale tak to już w naszej świńskiej branży jest – kto nie ryzykuje ten szampana nie pije. Zwykle w takich sytuacjach c zają się największe okazje.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz