2018-08-31 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,58 EUR 1,60 EUR -2 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-08-28 oznacza to spadek ceny o 2 centy.

Na aukcji wystawiono 2285 tuczników w 12 partiach z czego sprzedano 4 partie 720 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2953 z dnia 2018-08-31 cena za kilogram wynosi 6,79 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Zapowiada się ostre hamowanie w przyszłym tygodniu. Solidny test zderzeniowy dla naszych hodowców. Dzisiaj cena na Małej Giełdzie spadła o 2 centy. Dużo gorszy jest poziom sprzedaży – sprzedano jedynie 31% wystawionych na aukcji tuczników. Nie ma co, bardzo źle to wróży cenom rynkowym na tucznika. Tak więc najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu także nasze ubojnie będą dołować.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz