2018-09-03 Notowanie warchlaków niemieckich VEZG

Opublikowano notowanie warchlaków niemieckich VEZG. Warchlaki niemieckie wyceniane są według wagi 25 kg, a nie jak 30 kilogramowe warchlaki duńskie. Notowania niemieckich warchlaków nie zawsze pokrywają się ze zmianami cen warchlaków duńskich. Warto jednak śledzić te notowania aby mieć pełen obraz rynku warchlaków w Europie. Jest to notowanie warchlaków niemieckich publikowane przez VEZG. Pełna nazwa VEZG brzmi Vereinigung der Erzeugergemeinschaften für Vieh und Fleisch to po polsku Zrzeszenie Stowarzyszeń Producentów Zwierząt Gospodarskich i Mięsa. Organizacja ta jest znana głównie z notowań tuczników, ale zajmuje się także warchlakami. Ceny w tych notowania warchlaków są dużo bardziej stabilne niż notowania tuczników. Odnoszą się one raczej do realiów rynku niemieckiego, który jest stosunkowo stabilny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
37 EUR 37 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-08-27 oznacza to utrzymanie ceny.

Cena obowiązuje od 03.09 do 09.09.

Komentarz – notowanie warchlaków niemieckich VEZG.

Warchlak wyhamował tak samo jak ceny skupu. Patrząc na to jak zapowiadają się ceny skupu w najbliższym czasie to i warchlaki nie powinny drożeć w kolejnych tygodniach. Producenci warchlaków borykają się z taką samą niepewnością jak hodowcy. Nie wiedzą jak będzie zachowywać się rynek więc nie są w stanie zaplanować produkcji. A i ceny są równie rozchwiane jak i w skupach tuczników.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz