2018-09-04 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,55 EUR 1,58 EUR -3 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-08-31 oznacza to spadek ceny o 3 centy.

Na aukcji wystawiono 4090 tuczników w 24 partiach z czego sprzedano 2 partie 360 sztuk.

Przy kursie EUR 4,3073 z dnia 2018-09-04 cena za kilogram wynosi 6,68 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

No i na giełdzie wielkie bam! Kolejny spadek ceny na Małej Giełdzie. Tym razem o 3 centy. Razem w ciągu tygodnia cena spadła aż o 5 centów i o tyle można spokojnie się spodziewać spadku jutro na Dużej Giełdzie. Nie liczcie na litość kupujących tuczniki. Z rynku dochodzą sygnały o ograniczaniu ubojów. Duża podaż tuczników i niewielkie zapotrzebowanie wróży ogromne kłopoty. Bardzo obrazowo widać to po wyniku sprzedaży na Małej Giełdzie, gdzie sprzedano jedynie 9% wystawionych na aukcji tuczników. Tymczasem od dawna nie wystawiono do sprzedaży ponad 4 tysięcy tuczników. Trzymajcie się mocno.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz