Kolejne dwa przypadki ASF w Chinach – to nr 6 i 7

Coraz częściej goszczą u nas informacje z Chin. Niestety na temat ASF. Wykryto kolejne dwa przypadki ASF w Chinach.

Kolejne przypadki ASF w Chinach

Już 7 przypadków Afrykańskiego Pomoru Świń zostało wykryte w Chinach. Według agencji prasowej Reuters, chińskie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosiło, że w mieście Xuancheng w prowincji Anhui zgłoszono kolejny przypadek wykrycie wirusa. W przypadku odnotowanym w niedzielę padło 134 świnie a w drugim ogłoszonym w poniedziałek 235 świń. Po raz pierwszy dwa przypadki ASF w Chinach wykryto w tej samej prowincji. Jak do tej pory występowały one w sporej odległości od siebie.

Ograniczenia w transporcie

W odpowiedzi na szerzącą się epidemię Chiny w niedzielę wprowadziły zakaz transportu świń i produktów wieprzowych z prowincji, w których wykryto Afrykański Pomór Świń. Zamknięte zostaną rynki handlu żywymi zwierzętami w regionach. Jak do tej pory są to najbardziej drastyczne środki jakie zastosowali Chińczycy odkąd wykryto wirusa. Władze dotychczas jedynie ograniczały transport świń i produktów jedynie na zarażonych obszarach i wokół nich. Spodziewany jest w związku z tym wzrost cen świń.

Źródło: Pig Progress


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/