2018-09-05 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,48 EUR 1,55 EUR -7 centów

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-08-29 oznacza to spadek ceny o 7 centów.

Przy kursie EUR 4,3183 z dnia 2018-09-05 cena za kilogram wynosi 6,39 PLN.

Cena obowiązuje od 06.09 do 12.09.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

No i gruchło z łomotem. Cena spadła na Dużej Giełdzie aż o 7 centów. W przeliczeniu na złotówki jest to obniżka o 26 groszy. Oznacza to, że nasze skupy będą dusić cenę przynajmniej o te 30 groszy. Choć już docierają sygnały o próbach obniżek nawet o 50 groszy. Zakłady mięsne niczym kat bez litości tną cenę a hodowcom brakuje tchu. Nie wykluczone są dalsze obniżki.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *