2018-09-06 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto  śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,70 DKK 8,70 DKK bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-08-30 oznacza to utrzymanie ceny na niezmienionym poziomie.

Przy kursie DKK 0,5796 z dnia 2018-09-06 cena za kilogram wynosi 5,04 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 37 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Ciekawe jest to co zrobili Duńczycy – utrzymali ceny skupu u siebie. Czyżby spodziewali się, że to krótkotrwała korekta? Co więcej w przeliczeniu na złotówki cena nawet wzrosła. I to wszystko mimo znacznych obniżek cen skupu na obu niemieckich giełdach. Możliwe, że czekają z korektą na głębszą obniżkę tak jak to było ostatnio.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz