Amerykanie nie chcą pomocy od rządu

Amerykański przemysł związany z produkcją wieprzowiny oczekuje od władz zakończenia sporów handlowych. Amerykanie nie chcą pomocy od rządu. Wolą sprzedawać swoje produkty.

Duże wsparcie dla przemysłu trzodowego

Amerykański rząd ogłosił, że wesprze 12 miliardami dolarów rolników pokrzywdzonych przez spory handlowe. Jedną z form wsparcia jest zakup wieprzowiny o wartości blisko 559 milionów dolarów. Ma być ona przekazana jako federalna pomoc żywnościowa i programy żywieniowe dla dzieci. Kolejną formą pomocy jest przeznaczenie 200 milionów dolarów na rozwój rynków zagranicznych oraz płatności bezpośrednie dla rolników. Hodowcy otrzymają 8 dolarów za tucznika, licząc połowę stada zwierzą na dzień 1 sierpnia.

Amerykanie nie chcą pomocy od rządu

Według Narodowej Rady Producentów Wieprzowiny (NPPC – National Pork Producers Council) Amerykanie nie chcą pomocy od rządu. Dużo bardziej woleliby ułatwienia w handlu. Chociaż producenci są wdzięczni prezydentowi Trumpowi za pomoc, ale woleliby eksportować więcej wieprzowiny. Eksport wieprzowiny do Chin tylko w czerwcu spadł o 9%. Główną przyczyną było dodatkowe 50% cła nałożone przez chińczyków na wieprzowinę i produkty wieprzowe w odpowiedzi na cła amerykańskie. Eksport do Meksyku nie spadł znacząco mimo wprowadzenia przez Meksyk 10% cła na mięso wieprzowe.

Źródło: Global Meat News


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/