2018-09-07 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,48 EUR 1,55 EUR -7 centów

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-09-04 oznacza to spadek ceny o 7 centów.

Na aukcji wystawiono 2360 tuczników w 13 partiach z czego sprzedano 5 partie 820 sztuk.

Przy kursie EUR 4,3079 z dnia 2018-09-07 cena za kilogram wynosi 6,38 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Cena na Małej Giełdzie jeszcze bardziej spadła – teraz aż o 7 centów. W ciągu tygodnia spadek wyniósł 10 centów. Sprzedano też mało tuczników, tylko jedna trzecia wystawionych na aukcji znalazła nabywców. Jest więc potencjał do dalszych obniżek. Wygląda na to, że trzeba się liczyć z obniżką także w przyszłym tygodniu. Niewielka szansa na odwrócenie trendu w przyszłym tygodniu jest.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz