2018-09-11 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,45 EUR 1,48 EUR -3 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-09-07 oznacza to spadek ceny o 3 centy.

Na aukcji wystawiono 2765 tuczników w 16 partiach z czego sprzedano 9 partii 1600 sztuk.

Przy kursie EUR 4,3077 z dnia 2018-09-11 cena za kilogram wynosi 6,25 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

No i mamy kolejny spadek ceny na Małej Giełdzie. Tym razem są to 3 centy. Niemcy kontynuują spadek cen skupu tuczników. Niestety złe wieści są takie, że raczej to nie jest koniec spadków. Tak więc jutro na Dużej Giełdzie można spodziewać się kolejnej obniżki, a co za tym idzie także obniżek w naszych skupach. Kiedy będzie dno?


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz