2018-09-12 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,44 EUR 1,48 EUR -4 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-09-05 oznacza to spadek ceny o 4 centy.

Przy kursie EUR 4,3103 z dnia 2018-09-12 cena za kilogram wynosi 6,21 PLN.

Cena obowiązuje od 13.09 do 19.09.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Nie ma zaskoczenia na Dużej Giełdzie. Po ostatnich spadkach cen skupu na Małej Giełdzie korekta na Dużej Giełdzie to w zasadzie formalność. Zapowiadaliśmy, że niedawne wzrosty są krótkotrwałe i należy się pozbyć tuczników nim cena gruchnie. No i gruchnęła. Teraz szanse na dobry wynik z tuczu mają ci, którzy sobie w kontraktach zagwarantowali odpowiednio wysoką cenę.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *