2018-09-13 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto  śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,70 DKK 8,70 DKK bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-09-06 oznacza to utrzymanie ceny na niezmienionym poziomie.

Przy kursie DKK 0,5781 z dnia 2018-09-13 cena za kilogram wynosi 5,03 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 38 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Mimo dalszych spadków cen na niemieckich giełdach, Duńczycy trzymają swoją cenę. Duńscy hodowcy zapewne się z tego cieszą. Trudno powiedzieć dlaczego chcą trzymać cenę. Jest to bezpieczniejsze dla hodowców. Ciekawe ile musi spaść cena na innych rynkach europejskich zanim Duńczycy zdecydują się na korektę.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply