2018-09-13 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto  śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,70 DKK 8,70 DKK bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-09-06 oznacza to utrzymanie ceny na niezmienionym poziomie.

Przy kursie DKK 0,5781 z dnia 2018-09-13 cena za kilogram wynosi 5,03 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 38 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Mimo dalszych spadków cen na niemieckich giełdach, Duńczycy trzymają swoją cenę. Duńscy hodowcy zapewne się z tego cieszą. Trudno powiedzieć dlaczego chcą trzymać cenę. Jest to bezpieczniejsze dla hodowców. Ciekawe ile musi spaść cena na innych rynkach europejskich zanim Duńczycy zdecydują się na korektę.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *