2018-09-14 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,46 EUR 1,45 EUR +1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-09-11 oznacza to wzrost ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 1600 tuczników w 9 partiach z czego sprzedano wszystkie.

Przy kursie EUR 4,3126 z dnia 2018-09-13 cena za kilogram wynosi 6,31 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Czyżby na rynku niemieckim odwrócił się trend spadkowy? Dzisiaj Mała Giełda podniosła cenę skupu o 1 cent. Niewiele, symbolicznie, ale jednak w górę. Być może wynika to z tego, że dość mało tuczników wystawiono na dzisiejszej aukcji. Interesujące jest natomiast jak zachowają się teraz europejskie i światowe rynki w obliczu wykrycia Afrykańskiego Pomoru Świń w Belgii.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz