2018-09-18 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,44 EUR 1,46 EUR -2 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-09-14 oznacza to spadek ceny o 2 centy.

Na aukcji wystawiono 3165 tuczników w 17 partiach z czego sprzedano 6 partii 1160 sztuk.

Przy kursie EUR 4,3030 z dnia 2018-09-18 cena za kilogram wynosi 6,20 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Po piątkowym wzroście ceny o 1 cent, cena skorygowała się o 2 centy. W efekcie w ciągu tygodnia cena spadła. Co więcej, tuczniki bardzo słabo się sprzedawały. Zaledwie 1/3 wystawionych na aukcji tuczników się sprzedała. A wystawiono ich na sprzedaż bardzo dużo – 3165. Zanosi się zatem na obniżkę jutro na Dużej Giełdzie. Niestety. Jak głębokie spadki cen zniosą hodowcy?


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply