2018-09-19 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,40 EUR 1,44 EUR -4 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-09-12 oznacza to spadek ceny o 4 centy.

Przy kursie EUR 4,2929 z dnia 2018-09-19 cena za kilogram wynosi 6,01 PLN.

Cena obowiązuje od 20.09 do 26.09.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Kolejny znaczny spadek ma Dużej Giełdzie. Drugi tydzień z kolei o 4 centy. To znacznie odbije się także na polskim rynku. W odniesieniu do zeszłego tygodnia w przeliczeniu na złotówki cena spadła o 20 groszy. Z pewnością w naszych skupach będą próby jeszcze głębszych obniżek. Nie wykluczone są także dalsze spadki na niemieckich giełdach tuczników.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply