2018-09-20 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto  śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,50 DKK 8,70 DKK -0,20

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-09-13 oznacza to spadek ceny o 0,20 DKK.

Przy kursie DKK 0,5753 z dnia 2018-09-20 cena za kilogram wynosi 4,89 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 39 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

W obliczu międzynarodowej sytuacji rynkowej i wszechobecnych spadków także i Duńczycy musieli ulec. W końcu obniżyli ceny skupu swoich tuczników. Na początek o 0,20 DKK co  po uwzględnieniu kursów walut daje spadek o 14 groszy. Oznacza to, że także oni nie liczą na szybką poprawę sytuacji. Możliwe zatem są dalsze spadki w naszych skupach.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply