Malezja nie chce polskiej wieprzowiny

Główny Lekarz Weterynarii wydał komunikat w sprawie zakazu importu mięsa wieprzowego wprowadzonego przez władza Malezji z powodu wirusa ASF. Wygląda na to, że Malezja nie chce polskiej wieprzowiny.

Zakaz eksportu do Malezji

Ze względu na obecną sytuację epizootyczną w odniesieniu do wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń na terenie Polski, pojawiło się kolejne ograniczenie eksportowe. Służba weterynaryjna w Malezji wprowadziła dnia 7 września bieżącego roku zakaz importu świń oraz mrożonego mięsa wieprzowego. Zakaz dotyczy wszystkich polskich zakładów zatwierdzonych wysyłek na rynek Malezji.

Także zakłady wcześniej uprawnione

Wcześniej mimo pojawiających się kolejnych ognisk ASF, Malezja zezwoliła na eksport wieprzowiny. Przeprowadzono ku temu specjalistyczna audyty mające wytypować zakłady mięsne, które uzyskały uprawnienia eksportowe. Teraz wszystkie 9 polskich podmiotów posiadających uprawnienia eksportowe na rynek Malezji zostały objęte restrykcjami.

Kolejny problem hodowców

Jest to kolejny problem dla polskich zakładów. Malezja była jednym z niewielu krajów, które jeszcze przyjmowały nasze mięso. Afrykański Pomór Świń znacznie ograniczył polskie możliwości eksportowe. Trudności w sprzedaży z pewnością przełożą się bezpośrednio na polskich hodowców trzody chlewnej. W połączeniu z problemem ASF, który pojawił się także w Europie Zachodniej, ceny skupu zostaną mocno zdołowane. Nie tylko niemieckie giełdy wywołują przerażenie. Kiedy ceny sięgną dna?

Źródło: Główny Lekarz Weterynarii


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/