2018-09-21 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,45 EUR 1,44 EUR +1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-09-18 oznacza to wzrost ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 1655 tuczników w 12 partiach z czego sprzedano 6 partii 1060 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2929 z dnia 2018-09-21 cena za kilogram wynosi 6,22 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Piątkowe notowania mają niewielkie znaczenie. Niewielka ilość wystawionych na aukcji tuczników łatwo ulega wahaniom cen wbrew trendom. Trudno je zatem uznać za wiarygodne. Tak też się stało także i tym razem. Znacznie mniej tuczników w ofercie niż we wtorek. Stąd też cena wzrosła o symboliczny 1 cent. Mimo wszystko nie ma co liczyć na wzrosty w najbliższym czasie. Jeżeli cena w przyszłym tygodniu nie spadnie, w najlepszym wypadku pozostanie bez zmian.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply