2018-09-24 Notowanie warchlaków niemieckich VEZG

Opublikowano notowanie warchlaków niemieckich VEZG. Warchlaki niemieckie wyceniane są według wagi 25 kg, a nie jak 30 kilogramowe warchlaki duńskie. Notowania niemieckich warchlaków nie zawsze pokrywają się ze zmianami cen warchlaków duńskich. Warto jednak śledzić te notowania aby mieć pełen obraz rynku warchlaków w Europie. Jest to notowanie warchlaków niemieckich publikowane przez VEZG. Pełna nazwa VEZG brzmi Vereinigung der Erzeugergemeinschaften für Vieh und Fleisch to po polsku Zrzeszenie Stowarzyszeń Producentów Zwierząt Gospodarskich i Mięsa. Organizacja ta jest znana głównie z notowań tuczników, ale zajmuje się także warchlakami. Ceny w tych notowania warchlaków są dużo bardziej stabilne niż notowania tuczników. Odnoszą się one raczej do realiów rynku niemieckiego, który jest stosunkowo stabilny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
29,00 EUR 32,00 EUR -3 EUR

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-09-17 oznacza to spadek ceny o 3 EUR.

Cena obowiązuje od 24.09 do 30.09.

Komentarz – notowanie warchlaków niemieckich VEZG.

Kolejny głęboki spadek cen niemieckich warchlaków. Niemcy niechętnie zmieniają ceny swoich zwierząt hodowlanych tak więc musieli mieć ku temu poważny powód. Kto jeszcze nie kupił zwierząt do tuczu, a zamierza niech się lepiej wstrzyma. Zanosi się na kolejną obniżkę cen warchlaków także w Danii. Warchlaki szorują po dnie czy jeszcze nie? Mimo dość atrakcyjnej ceny, możliwe są dalsze spadki.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz