2018-10-02 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,42 EUR 1,43 EUR -1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-09-28 oznacza to spadek ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 1955 tuczników w 12 partiach z czego sprzedano 8 partii 1355 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2975 z dnia 2018-10-02 cena za kilogram wynosi 6,10 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Cena na Małej Giełdzie zgodnie z prognozami nie wzrosła. Jeszcze nie czas na przełom i wzrosty cen skupu. Niewielka korekta – o 1 cent w dół – jest w praktyce utrzymaniem ceny. Po uwzględnieniu wahań kursowych cena zmieniła się o symboliczny 1 grosz. Nie wykluczone są jednak dalsze spadki. Jutrzejsza Duża Giełda powinna pozostawić ceny bez zmian.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply