2018-10-04 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 250 DKK 250 DKK bez zmian
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 220 DKK 220 DKK bez zmian
konwencjonalne 200 DKK 200 DKK bez zmian

Kurs DKK z dnia 2018-10-04 wynosi 0,5779

Notowanie obowiązuje od 08.10 do 14.10.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Wraz z zatrzymaniem spadków cen skupu tuczników zatrzymały się spadki cen warchlaków. Ceny warchlaków są już bardzo atrakcyjne. Sprzedawane z obecnie zakupionych warchlaków tuczniki mają szanse uzyskać wystarczająco wysokie ceny aby zapewnić zysk. Choć nigdy nie wiadomo na tym naszym swińskim rynku.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply