2018-10-05 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,40 EUR 1,42 EUR -2 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-10-02 oznacza to spadek ceny o 2 centy.

Na aukcji wystawiono 1775 tuczników w 12 partiach z czego sprzedano 10 partii 1510 sztuk.

Przy kursie EUR 4,3117 z dnia 2018-10-05 cena za kilogram wynosi 6,04 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Na Małej Giełdzie ponownie spadki. Tym razem cena skupu tuczników spadła o 2 centy. Cena w przeliczeniu na polskie złote spadła zaledwie o 6 groszy. To wynika z tego, że polska waluta straciła na wartości. Tak czy inaczej, może to oznaczać ciąg dalszy serii spadków. Zobaczymy w przyszłym tygodniu czy przebijemy ceny uważane za dno.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply