2018-10-09 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,41 EUR 1,40 EUR +1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-10-05 oznacza to wzrost ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 2090 tuczników w 12 partiach z czego sprzedano 11 partii 2000 sztuk.

Przy kursie EUR 4,3190 z dnia 2018-10-09 cena za kilogram wynosi 6,09 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Cena na Małej Giełdzie wzrosła o symboliczny jeden cent. Oznacza to ciąg dalszy stabilizacji na rynku skupu tuczników. Na jutrzejszej Dużej Giełdzie zatem można spodziewać się utrzymania ceny na niezmienionym poziomie. W przeliczeniu na złotówki cena wzrosła o 5 groszy i to biorąc pod uwagę także niewielki wzrost kursu Euro. Czyżby zatem to już było dno?

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *