2018-10-10 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,36 EUR 1,40 EUR -4 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-10-03 oznacza to spadek ceny o 4 centy.

Przy kursie EUR 4,3082 z dnia 2018-10-10 cena za kilogram wynosi 5,86 PLN.

Cena obowiązuje od 10.10 do 16.10.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Niemcy zaskoczyli notowaniami na Dużej Giełdzie. Mała Giełda ostatnio wskazywała na to, że raczej należy się spodziewać stabilizacji na rynku. A dzisiaj spadek aż o 4 centy. Najprawdopodobniej jest to spóźniona obniżka z poprzedniego tygodnia, kiedy VEZG zaskoczyło utrzymaniem ceny mimo powszechnych obniżek. Jak zatem głęboko jest dno?


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz