2018-10-11 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto  śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,30 DKK 8,30 DKK bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-10-04 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie DKK 0,5788 z dnia 2018-10-11 cena za kilogram wynosi 4,80 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 42 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Danish Crown utrzymało ceny skupu tuczników. Duńczycy znacznie spokojniej podchodzą do zmian cen. Na chwilę obecną oznacza to stabilizację na ich rynku. Interesujące zatem jest to co się wydarzy Jutro na Małej Giełdzie. Wczoraj Duża Giełda zgasiła nadzieje na zatrzymanie długiej serii spadków na europejskich rynkach trzody chlewnej.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz