2018-10-12 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,41 EUR 1,41 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-10-09 oznacza to utrzymanie ceny.

Na aukcji wystawiono 1755 tuczników w 11 partiach z czego sprzedano wszystkie.

Przy kursie EUR 4,3022 z dnia 2018-10-12 cena za kilogram wynosi 6,07 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Na Małej Giełdzie stabilizacja. Cena pozostała bez zmian. I to mimo tego, że sprzedały się wszystkie tuczniki wystawione na aukcji. Taka sytuacja powinna raczej wywołać presję na wzrost ceny. Tymczasem tak się nie stało. Nie ma zatem co liczyć na podwyżki ceny skupu w przyszłym tygodniu. Czekamy na dno ceny.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz