2018-10-15 Notowanie warchlaków niemieckich VEZG

Opublikowano notowanie warchlaków niemieckich VEZG. Warchlaki niemieckie wyceniane są według wagi 25 kg, a nie jak 30 kilogramowe warchlaki duńskie. Notowania niemieckich warchlaków nie zawsze pokrywają się ze zmianami cen warchlaków duńskich. Warto jednak śledzić te notowania aby mieć pełen obraz rynku warchlaków w Europie. Jest to notowanie warchlaków niemieckich publikowane przez VEZG. Pełna nazwa VEZG brzmi Vereinigung der Erzeugergemeinschaften für Vieh und Fleisch to po polsku Zrzeszenie Stowarzyszeń Producentów Zwierząt Gospodarskich i Mięsa. Organizacja ta jest znana głównie z notowań tuczników, ale zajmuje się także warchlakami. Ceny w tych notowania warchlaków są dużo bardziej stabilne niż notowania tuczników. Odnoszą się one raczej do realiów rynku niemieckiego, który jest stosunkowo stabilny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
28,00 EUR 29,00 EUR -1 EUR

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-10-08 oznacza to spadek ceny o 1 EUR.

Cena obowiązuje od 15.10 do 21.10.

Komentarz – notowanie warchlaków niemieckich VEZG.

Na rynku warchlaków mamy dalszy ciąg przecen. Niemcy obniżyli ceny swoich warchlaków o 1 EUR. Oznacza to brak wiary w to, że na zakończenie rzutu będzie można osiągnąć wynik dodatni i stąd mniejsze zapotrzebowanie na materiał do tuczu. Mniejsze zapotrzebowanie przekłada się na spadek cen. Niemcy dodatkowo mogą obawiać się zbliżającego się do ich kraju wielkimi krokami Afrykańskiego Pomoru Świń. Być może na zakończenie kolejnego rzutu wirus dotrze już do ich kraju, a to będzie oznaczać znaczny spadek cen skupu tuczników.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz