2018-10-18 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 235 DKK 235 DKK bez zmian
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 210 DKK 210 DKK bez zmian
konwencjonalne 200 DKK 200 DKK bez zmian

Kurs DKK z dnia 2018-10-18 wynosi 0,5759

Notowanie obowiązuje od 22.10 do 28.10.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Na kolejny tydzień warchlaki duńskie pozostały bez zmian. Wynika to zapewne z tego, że najprawdopodobniej sięgnęliśmy już dna. O ile nie nastąpią nadzwyczajne okoliczności, czeka nas teraz odrobina stabilizacji zanim ceny wystrzelą w niebo niczym sputnik. Póki co to już dobry czas na zakup materiału do tuczu. Ale nie dajmy się zwariować w drugą stronę!


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz