2018-10-23 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,42 EUR 1,42 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-10-19 oznacza to utrzymanie ceny.

Na aukcji wystawiono 2235 tuczników w 14 partiach z czego sprzedano 8 partii – 1380 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2984 z dnia 2018-10-23 cena za kilogram wynosi 6,10 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Niemiecka Mała Giełda utrzymała cenę skupu na niezmienionym poziomie. Zgodnie z przewidywaniami mamy stabilizację na rynku trzody chlewnej. Tak jest na rynku niemieckim. Nie koniecznie musi to oznaczać spokój na rynku polskim. Po wprowadzeniu ograniczenia przez jednego z największych odbiorców polskiej wieprzowiny można oczekiwać duszenia ceny z powodu zmniejszenia uboju.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply