2018-10-25 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto  śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,30 DKK 8,30 DKK bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-10-18 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie DKK 0,5780 z dnia 2018-10-25 cena za kilogram wynosi 4,80 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 44 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Mimo zawirowań na polskim rynku w Danii cena skupu pozostaje bez zmian. To już piąty tydzień z rzędu z ceną 8,30 DKK. Póki co najwyraźniej rynki Europy Zachodniej jeszcze nie odczuwają ograniczeń z jakimi spotkały się polskie firmy. Z pewnością odczują to z pewnym opóźnieniem. Póki co jest stabilizacja.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz