2018-10-26 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,42 EUR 1,42 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-10-23 oznacza to utrzymanie ceny.

Na aukcji wystawiono 1960 tuczników w 11 partiach z czego sprzedano 7 partii – 1250 sztuk.

Przy kursie EUR 4,3125 z dnia 2018-10-26 cena za kilogram wynosi 6,12 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Na niemieckiej Małej Giełdzie stabilizacja. Cena spadła o symboliczny 1 cent choć tuczniki się dość słabo sprzedały. Nabywców znalazło niespełna 64% tuczników. I to nawet przy dość niskiej liczbie wystawionych na aukcji świń. Oznacza to, że także w Niemczech jest dużo tuczników. Nie ma co zatem liczyć na podwyżki w przyszłym tygodniu. Na naszym, polskim, rynku powinna być podwyżka spowodowana powrotem na rynek USA naszej wieprzowiny. Będzie to jednak powrót do realnego poziomu cen.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz