2018-10-29 Notowanie warchlaków niemieckich VEZG

Opublikowano notowanie warchlaków niemieckich VEZG. Warchlaki niemieckie wyceniane są według wagi 25 kg, a nie jak 30 kilogramowe warchlaki duńskie. Notowania niemieckich warchlaków nie zawsze pokrywają się ze zmianami cen warchlaków duńskich. Warto jednak śledzić te notowania aby mieć pełen obraz rynku warchlaków w Europie. Jest to notowanie warchlaków niemieckich publikowane przez VEZG. Pełna nazwa VEZG brzmi Vereinigung der Erzeugergemeinschaften für Vieh und Fleisch to po polsku Zrzeszenie Stowarzyszeń Producentów Zwierząt Gospodarskich i Mięsa. Organizacja ta jest znana głównie z notowań tuczników, ale zajmuje się także warchlakami. Ceny w tych notowania warchlaków są dużo bardziej stabilne niż notowania tuczników. Odnoszą się one raczej do realiów rynku niemieckiego, który jest stosunkowo stabilny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
29,00 EUR 28,00 EUR +1 EUR

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-10-22 oznacza to wzrost ceny o 1 EURO.

Cena obowiązuje od 29.10 do 04.11.

Komentarz – notowanie warchlaków niemieckich VEZG.

Niemcy podnieśli cenę swoich warchlaków o 1 EURO. Najwyraźniej wzrosło zapotrzebowanie na zwierzęta do hodowli. Niemcy podchodzą optymistycznie do obecnej sytuacji i nie obawiają się zbliżającego się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń. Obecnie wstawione do tuczu warchlaki zostaną sprzedane w okolicy końca stycznia. Wówczas cena skupu tuczników powinna powoli rosnąć.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz