ASF w południowych Chinach

Chińskie władze potwierdziły kolejne ognisko Afrykańskiego Pomoru Świń w okręgu Zhenxiong w mieście Zhaotong w prowincji Yunnan. Oznacza to, że epidemia ASF w południowych Chinach stała się faktem.

ASF w kolejnych regionach Chin

Wirus ASF w południowych Chinach pojawił się po raz pierwszy. W ostatnią niedzielę w prowincji Junnan wykryto dwa przypadki. Choroba wystąpiła w dwóch małych gospodarstwach w mieście Zhaotong znajdującym się w północno-wschodniej części Yunnan. Kolejny przypadek stwierdzono w prowincji Zhejiang.

ASF w południowych Chinach zbiera żniwo

W gospodarstwach rolnych w Zhaotong padły 545 świnie padły z powodu Afrykańskiego Pomoru Świń. Według lokalnych mediów w okolicy ognisk ubito 7000 świń aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Jeszcze niedawno Afrykański Pomór Świń był wykrywany wyłącznie w północnej i wschodniej części kraju. ASF w południowych Chinach to już 42 przypadek.

Bardzo szybkie tempo rozprzestrzeniania się wirusa

Jak wynika z tempa rozprzestrzeniania się wirusa w Chinach, choroba zagościła tam na dobre. Od dawna musi się tam roznosić w ukryciu. Możliwe, że chińskie władze ukrywały informacje o pojawiających się przypadkach choroby tak długo jak tylko było można. Najprawdopodobniej powszechnie poinformowano opinię publiczną dopiero kiedy skala problemu uniemożliwiała jego dalsze ukrywanie.

Źródło: Euro Meat News


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/