2018-10-30 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,42 EUR 1,41 EUR +1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-10-26 oznacza to wzrost ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 1930 tuczników w 12 partiach z czego sprzedano 11 partii – 1750 sztuk.

Przy kursie EUR 4,3258 z dnia 2018-10-30 cena za kilogram wynosi 6,14 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Kolejna symboliczna zmiana ceny na Małej Giełdzie potwierdzająca obecną stabilizację na rynku trzody chlewnej. Jutro zatem można spodziewać się utrzymania ceny na Dużej Giełdzie. Nie ma podstaw do zmiany ceny. Zarówno w górę jak i w dół. Nasz rynek jeszcze niestety nie odzyskał poziomu równowagi po amerykańskim embargu. Jeszcze potrzebujemy czasu aby rozładować nadwyżkę, która się z tego powodu zrobiła.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz