2018-11-06 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,45 EUR 1,46 EUR -1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-10-30 oznacza to spadek ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 2161 tuczników w 15 partiach z czego sprzedano 14 partii – 1991 sztuk.

Przy kursie EUR 4,3115 z dnia 2018-11-06 cena za kilogram wynosi 6,25 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Korekta ceny o jeden cent na Małej Giełdzie zamyka drogę dla dalszych wzrostów. Możliwe, że piątkowy wzrost ceny był jedynie wypadkiem spowodowanym bardzo małą ilością tuczników wystawionych na aukcji. Piątkowe aukcje zawsze są mniej istotne. Jutro na Dużej Giełdzie najprawdopodobniej cena pozostanie bez zmian. Szanse na podwyżkę są niewielkie, ale zobaczymy jutro.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz