Współpraca w walce z ASF między Polską i Niemcami?

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski rozmawiał ze swoim odpowiednikiem z Niemiec. Twierdzi, że współpraca w walce z ASF między Polską i Niemcami jest możliwa.

Szereg ważnych tematów w rolnictwie

Polska delegacja z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski na czele spotkała się z delegacją niemiecką, której przewodniczyła Julia Kloeckner. Omawiano przede wszystkim reformę Wspólnej Polityki Rolnej po roku 2020, problem ASF, suszę, cyfryzację w rolnictwie, wzmocnienie obszarów wiejskich oraz warunki życia na wsi.

Chęć współpracy

Minister Ardanowski zadeklarował, że możliwa jest współpraca w walce z ASF między Polską i Niemcami. Polskie służby mają duże doświadczenie w walce z wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń. Wirus utrzymuje się na ograniczonym terenie kraju, a na niektórych obszarach zostanie wkrótce wznowiona produkcja wieprzowiny.

Współpraca w walce z ASF może być korzystna

Nasz kraj boryka się z wirusem od ponad 4 lat i patrząc na to jak radzą sobie służby innych krajów, radzimy sobie całkiem nieźle. Tymczasem walka z epidemią Afrykańskiego Pomoru Świń jest przed Niemcami. Spodziewają się wirusa u siebie, pozostaje tylko kwestia kiedy. Nasze doświadczenia mogą pomóc im w ograniczeniu szkód u siebie.

Źródło: portalspozywczy.pl


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/