Psy chronią USA przed ASF

Na lotnisku międzynarodowym Hartsfield-Jackson w Atlancie specjalnie wyszkolony pies znalazł w bagażu świński łeb. W ten sposób psy chronią USA przed ASF.

Hardy zwąchał świnię

Pies o imieniu Hardy został przeszkolony w ośrodku szkolenia psów w Newman w stanie Georgia. Szkolone tam psy mają chronić amerykańskie rolnictwo. Między innymi psy chronią USA przez ASF. Tak jak to miało miejsce na lotnisku Hartsfield-Jackson w Atlancie.

Psy chronią USA przed ASF

Inicjatorem tego treningu psów jest Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA – United States Department of Agriculture) i Służby Celne i Straż Graniczna Stanów Zjednoczonych (CBP – Customs and Border Protection). Psy mają wykrywać zakazane produkty rolne na granicach Stanów Zjednoczonych. Nielegalne produkty rolne może przenosić obce szkodniki i choroby, szkodliwe dla rodzimego rolnictwa. W ten sposób psy chronią USA przed ASF.

Pierwsze sukcesy

Sekretarz rolnictwa USA Sonny Perdue powiedział, że zespół pracujący z wytresowanymi zwierzętami odnosi pierwsze sukcesy. Przykładem jest znalezienie świńskiej głowy w bagażu podróżnego z Ekwadoru. USA wprowadziły szereg zabezpieczeń mających uchronić ich kraj przed wirusem ASF i zapewnić bezpieczeństwo biologiczne. Są to między innymi współpraca z innymi państwami, przestrzeganie zasad bioasekuracji, ograniczenie przywozu wieprzowiny z krajów objętych wirusem.

Źródło: Global Meat News


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/