2018-11-08 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto  śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,30 DKK 8,30 DKK bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-11-01 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie DKK 0,5757 z dnia 2018-11-08 cena za kilogram wynosi 4,79 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 46 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Duńczycy niewzruszenie trzymają cenę na poziomie 8,30 DKK za kilogram. Na europejskich rynkach panuje stabilizacja więc po Duńczycy postąpili zgodnie z panującymi trendami. W przyszłym tygodniu raczej niewielka szansa na podwyżkę na rynkach skupu. Duńczycy więc kolejny tydzień lub dwa powinni utrzymać cenę na niezmienionym poziomie.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz