Firma WH Group kontrolowana z powodu ASF

W związku wykryciem na Tajwanie wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń w produktach pochodzących z Chin, firma WH Group jest kontrolowana.

Na Tajwanie znaleziono skażoną kiełbasę

Tajwańska Rada Rolnictwa wykryła ostatnio wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń w kiełbasie. Została ona znaleziona w śmietniku na statku pływającym do Chin. Póki co w najbliższej Tajwanowi chińskiej prowincji Fujian nie odnotowano oficjalnych ognisk ASF u świń.

WH Group a sprawa polska

Według tajwańskiego wiceministra rolnictwa Huang Chin-chenga skażona wirusem ASF kiełbasa została wyprodukowana przez zakład należący do WH Group. Firma ta jest największym na świecie producentem wieprzowiny. Jest też właścicielem amerykańskiej firmy Smithfield Foods, a więc pośrednio także polskiej grupy Animex – największego polskiego producenta wieprzowiny.

Poważny problem

W związku z szerzącym się w Chinach wirusem ASF Tajwańczycy zaostrzyli kontrole wwozu wieprzowiny i produktów wieprzowych na wyspę. Dla WH Group tajwańskie oskarżenia są bardzo poważne. Świadczą one o tym, że zarażone ASF świnie w dalszym ciągu trafiają do uboju. Firma bada tę sprawę. Wcześniej wykryto wirusa w ubojni należącej do grupy w mieście Zhengzhou w prowincji Henan. Kosztowało to chińską firmę 85 tysięcy EUR.

Źródło: Pig Progress


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/