2018-11-21 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,36 EUR 1,36 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-11-14 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie EUR 4,3070 z dnia 2018-11-21 cena za kilogram wynosi 5,86 PLN.

Cena obowiązuje od 22.11 do 28.11.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Duża Giełda nie zaskoczyła dzisiaj. Zgodnie z oczekiwaniami cena pozostała bez zmian. To już ostatni tydzień listopada. Nie więc już szans na zarobek w tym miesiącu, tym bardziej że w skupach cena spada. Jest jeszcze niewielka szansa na pewne podwyżki tuż przed świętami. Ale niewielkie. Obecne obniżki cen skupu dają mało korzystną pozycję wyjściową – nawet jeżeli cena wzrośnie, wrócimy do punktu wyjścia.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *