2018-11-22 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,50 DKK 8,50 DKK bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-11-15 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Przy kursie DKK 0,5770 z dnia 2018-11-22 cena za kilogram wynosi 4,91 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 48 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Duńczycy z Danish Crown pozostawili cenę skupu tuczników bez zmian. Zmiana jedynie dotyczy ceny w przeliczeniu na złotówki ze względu na wzrost kursu DKK. Wcześniej Duńczycy zaskoczyli podwyżką, ale utrzymanie ceny oznacza, że nie należy się spodziewać większych zmian także na innych rynkach. Niemcy utrzymują cenę bez zmian. I na przyszły tydzień też utrzymają.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *