2018-11-27 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,42 EUR 1,43 EUR -1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-11-23 oznacza to spadek ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 2080 tuczników w 14 partiach z czego sprzedano 13 partii – 1900 tuczników.

Przy kursie EUR 4,2919 z dnia 2018-11-27 cena za kilogram wynosi 6,09 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Na Małej Giełdzie powrót do poprzedniej ceny. Cena została skorygowana o 1 cent po poprzedniej podwyżce o tę samą wartość. Tak więc w dalszym ciągu mamy stabilizację na rynku. A to już grudzień. Szanse na zarobek na tucznikach topnieją niczym lód na Arktyce. Mimo wszystko jest jeszcze niewielka nadzieja na poprawę sytuacji. Tuż przed świętami. Szczęściarze może się załapią.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply