2018-11-27 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,42 EUR 1,43 EUR -1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-11-23 oznacza to spadek ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 2080 tuczników w 14 partiach z czego sprzedano 13 partii – 1900 tuczników.

Przy kursie EUR 4,2919 z dnia 2018-11-27 cena za kilogram wynosi 6,09 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Na Małej Giełdzie powrót do poprzedniej ceny. Cena została skorygowana o 1 cent po poprzedniej podwyżce o tę samą wartość. Tak więc w dalszym ciągu mamy stabilizację na rynku. A to już grudzień. Szanse na zarobek na tucznikach topnieją niczym lód na Arktyce. Mimo wszystko jest jeszcze niewielka nadzieja na poprawę sytuacji. Tuż przed świętami. Szczęściarze może się załapią.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *