2018-11-30 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,43 EUR 1,42 EUR +1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-11-27 oznacza to wzrost ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 2110 tuczników w 14 partiach z czego sprzedano 13 partii – 2030 tuczników.

Przy kursie EUR 4,2904 z dnia 2018-11-30 cena za kilogram wynosi 6,14 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda utrzymuje stabilizację. Dzisiaj znowu cena zmieniła się o 1 cent. Po ostatniej obniżce teraz cena wzrosła o tę samą wartość. W ciągu tygodnia wróciliśmy więc do punku wyjścia. Nie zanosi się na podwyżkę ceny w przyszłym tygodniu, co też nie jest zaskoczeniem. Czekamy podwyżek cen skupu jak kania dżdżu, ale w najbliższym czasie nie ma podstaw ku temu aby takie nastąpiły.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *