2018-12-04 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,42 EUR 1,43 EUR -1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-11-30 oznacza to utrzymanie ceny.

Na aukcji wystawiono 2005 tuczników w 13 partiach z czego sprzedano 11 partii – 1745 tuczników.

Przy kursie EUR 4,2810 z dnia 2018-12-04 cena za kilogram wynosi 6,08 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Na Małej Giełdzie kontynuacja cenowego rollecoastera. Cena po podwyżce o 1 cent ponownie spadła o 1 cent. Dalszy więc ciąg stabilizacji mamy. Nie zanosi się na przełamanie w najbliższym czasie. Pozostaje jedynie czekać na lepsze czasy. Ale kiedy one nastąpią? Najprawdopodobniej dopiero przed Wielkanocą. Jutro nie należy spodziewać się większych zmian na Dużej Giełdzie. Zanosi się na kolejny tydzień stabilizacji.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz