2018-12-05 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,36 EUR 1,36 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-11-28 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie EUR 4,2896 z dnia 2018-12-05 cena za kilogram wynosi 5,83 PLN.

Cena obowiązuje od 06.12 do 12.12.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Nie ma zaskoczenia, że cena na Dużej Giełdzie pozostała bez zmian. Wiele tygodni już cena utrzymuje się na poziomie 1.36 EUR Szans nie ma na poprawę sytuacji. Pozostaje jedynie płacz i zgrzytanie zębów. Jak nasi hodowcy to wytrzymają? Przede wszystkim – jak długo. Większość jest w sytuacji bez odwrotu. Muszą produkować, a przez to brnąć w długi.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz