2018-12-06 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,70 DKK 8,50 DKK +0,20 DKK

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-11-29 oznacza to wzrost ceny o 0,20 DKK.

Przy kursie DKK 0,5750 z dnia 2018-12-06 cena za kilogram wynosi 5,00 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 50 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Po długim okresie stabilizacji zmiana ceny skupu w Danii. Wzrosła o 0,20 DKK. To dość niespodziewana zmiana, ponieważ rynki nie zapowiadają zmian. A przynajmniej na korzyść hodowców. Tymczasem Duńczycy mogą się cieszyć. Zawsze to dodatkowe pieniądze przed świętami. Niestety na razie nasi hodowcy takiej radości nie mogą się spodziewać.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz