2018-12-06 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 280 DKK 280 DKK bez zmian
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 260 DKK 260 DKK bez zmian
konwencjonalne 250 DKK 250 DKK bez zmian

Kurs DKK z dnia 2018-12-06 wynosi 0,5750

Notowanie obowiązuje od 10.12 do 16.12.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Zatrzymały się wzrosty cen warchlaków. Ostatnie tygodnie powodowały palpitacje serca u hodowców, którzy zamierzali nabyć zwierzęta do tuczu. Ceny warchlaków rosły, a ceny tuczników spadały. Ten rozstrzał pomiędzy przychodami i kosztami robił się coraz bardziej niebezpieczny. Co prawda jeszcze nie doczekano się podwyżek w skupach, ale koszty wyhamowały.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz