2018-12-07 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,42 EUR 1,42 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-12-04 oznacza to utrzymanie ceny.

Na aukcji wystawiono 1967 tuczników w 14 partiach z czego sprzedano 12 partii – 1727 tuczników.

Przy kursie EUR 4,2845 z dnia 2018-12-07 cena za kilogram wynosi 6,08 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda już nawet nie udaje zmian ceny. W odniesieniu do wtorkowego notowania cena ani drgnęła, zarówno w Euro jak i złotówkach. W dalszym ciągu nie ma nadziei na poprawę sytuacji. Polskie skupy jeszcze bardziej duszą hodowców. Do tego zboża drożeją. Kto przetrwa najbliższe miesiące, z pewnością nie będzie tego żałował.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz